niedziela, 21 marca 2010

Higiena

Częste mycie skraca życie...

... ale czasami trzeba się umyć ;).


Ręcznik to ścierka z microfibry 35x35cm, 39g podczas wycierania po kąpieli trzeba wykręcić go kilka razy. Co zrobić kiedy mamy mało wody, a 'coś' nam podpowiada, że trzeba się wymyć? Kąpiel polarników - ja moczę cały ręcznik, połowę mydlę, przecieram się mokrą stroną, stroną z mydłem, znów mokrą, w międzyczasie uciekam od komarów dookoła namiotu. Jeśli ktoś ma ochotę to przed myciem tak jak Crazyguyonthebike może uzupełnić wypocone w ciągu dnia mikroelementy zlizując sól z rąk ;)


Link do testów marketowych szmatek na ngt.pl: LINK

Pasta Ajona - koncentrat, 12g, 4zł/6ml, do umycia zębów wystarczy kropla o wielkości główki zapałki, 6ml tubka wystarczy na miesiąc. Pasta nie ma w składzie fluoru.

Szczotka i golarka mają ucięte rączki, łatwiej je zapakować i nie wypychają torby. Golarka to żółty BIC - 3g, golę się tylko od czasu do czasu, skóra spalona słońcem, zalana potem, podrażniona goleniem strasznie piecze.

Mydło szare - Biały Jeleń, nadaje się do mycia głowy, ciała, garów, nie uczula i jest biodegradowalne. Mydło pakuję w torebkę strunową, przed użyciem odcinam kawałek - nie moczę całego, więc nie potrzebuję mydelniczki. W sklepach turystycznych można kupić mydło w listkach, 15zł/50 listków, do umycia potrzebne są 2-3 listki.

4 komentarze:

 1. Tak sie ostatnio zastanawiałem nad sensem obcinania szoteczki i golarki - o ile szczeteczki są stosunkowo długie i można troche dla pakowności ukręcić, tak przy golarce nie widzę sensu. Tylko się zaciąć można jak się wyślizgnie ;)
  Microfibra daje rady, tylko szybko zasmierduje i zastanawiam się czy nie wyprobować czegoś ala dr bacty. Miałeś z czymś takim do czynienia?
  W tym sezonie napalilem się na mydlo Dr Bonkersa... Bronnersa, ciekawe jaka to z tego pasta do zebow bedzie :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Jony srebra? W skarpetach i koszulkach działają.
  Mokry/brudny ręcznik wożę w moskitierze na głowę przywiązanej do bagażnika.

  OdpowiedzUsuń
 3. Biały Jeleń8 maja 2010 12:34

  Podwędź mamie tarkę i zrób sobie z tego mydła płatki do zip-wora. Są 3.67 razy wygodniejsze w użyciu ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. 41g zestaw- szczotka, skoncentrowany żel i pudełko Jordan GO!
  http://www.jordan.no/en/dental-care/Products/Jordan-adult-toothbrushes/Jordan-GO/
  http://polki.pl/uroda_kosmetycznenowosci_pielegnacja_artykul,10013848.html

  OdpowiedzUsuń